PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663580}

Taniec rzeczywistości

La danza de la realidad
7,4 1 453
oceny
7,4 10 1 1453
Taniec rzeczywistości
powrót do forum filmu Taniec rzeczywistości

Tak czuje się w tym filmie, że jest to jakaś forma pożegnalna, albo zamykająca, albo podsumowująca dla reżysera. Jodorowski ogólnie chyba nie miał szczęścia w życiu, żeby kręcić filmy, bo dawno temu miał swój wielki okres twórczy, a potem nie był na tyle odważny żeby dać fundusze na produkcje kolejnych. I niestety miałem takie poczucie przy Tańcu Rzeczywistości, że był to film budżetowy, że nie było rozmachu, wszystko musiało być trochę teatralne i kameralne. Wciąż jest mnóstwo fantastycznych surrealistycznych scen i pomysłów, ale jednak ten Świat Jodorowskiego jest na wielu poziomach mocno naiwny. Widzi się matkę małego Jodorowskiego sikającą na jej męża, czyli ojca, a tak naprawdę syna Jodorowskiego i nie dziwi się temu bo to Jodorowski.

I w sumie najsmutniejsze jest dla mnie to, że Taniec Rzeczywistości został nagrany cyfrową kamerą (a przynajmniej tak mi się wydaje, jeśli się mylę - proszę mnie poprawić). Stała się ta sama krzywda, co przy Inland Empire Davida Lyncha, obraz jest nieciekawy wizualnie - a przecież to ważne w surrealiźmie.

ocenił(a) film na 10
zombiecamel

No nie taki do końca ostatni:)

https://www.kickstarter.com/projects/276667448/jodorowskys-new-film-endless-poet rypoesia-sin-fin

ocenił(a) film na 9
hewwah

Juhuhu! Znakomita wiadomość! Alleluja! Dziękuję hewwah, zrobiłaś mój dzień :D Szkoda że nie wiedziałem wczesniej, byłym mikromecenasem Jodorowskiego. Piękny tytuł. Piękny Alejandro. To chyba żart, mówić, że ten człowiek nie miał szczęścia do filmów, bo mało kasy mu wpadało do kapelusza. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
zombiecamel

Filmy Jodorowskiego to dzieła totalne. Powstają na takich warunkach, jakie są aktualnie możliwe i ciężko do nich stosować kryteria -- za obraz: trója. Albo sie je bierze z całym inwentarzem albo nie. Staroświecka teatralność, duch klasycznego kina, teatru ulicznego, to rys znany choćby ze Świętej Krwi i w różnym stężeniu z innych filmów. Jodo mówi, kiedy ma coś do powiedzenia i ta prawda przebija przez wszystkie naiwne i grubymi nićmi szyte sceny. To jest uładzone i pozbawione konwulsyjności jego klasyków, ale ciągle alternatywne kino. Totalnie alternatywne. Jest w nim duch happeningów, trzeba się na nie otworzyć i wziąć je za dobrą monetę, doświadczyć, tak jak dziecko doswiadcza wydarzeń w teatrzyku kukiełkowym. Całym sobą.
Co do sceny z sikaniem, to nie zrozumiałem, czy ona jest przykładem tej naiwności? W sumie to normalna aktorska scena. Natomiast fakt że syn Jodo gra jego ojca, a swego dziadka, nawet w tak wykreowanej wersji rodzinnej przeszłości, jest głęboko znaczący i każdy kto trochę Jodorowskiego wchłonął wie o co chodzi. Ważne jest, że ten prywatny kontekst nie jest potrzebny do odbioru filmu.

ocenił(a) film na 8
grzechotnick

Na moje oko fotografika obraz jest bardzo bogaty i znakomity warsztatowo. Czego wy się, ludzie, czepiacie? ;)

ocenił(a) film na 9
elpe13

to chyba tylko do jednego ludzia skieruj ;)

ocenił(a) film na 8
grzechotnick

Skieruje się samo. ;) A przecież napisałeś, że obraz na tróję? Jak dla mnie na 5.

ocenił(a) film na 9
elpe13

nie, chodziło mi o to że tak właśnie nie można oceniać filmów Jodo, niejasno się wyraziłem ;) pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
zombiecamel

Całe szczęście się myliłeś ;)

zombiecamel

to chyba nie tak, że nie dał pieniędzy. Robił przez kilka lat projekt "Diuna" niestety był tak wspaniały, że Hollywood się go przestraszyło i nie został wyprodukowany.
Producentka przekazała ten projekt Lynchowi i znamy "Diune".
Obowiązkowo zapoznaj się z dokumentem "Jodorowskys Dune" 2013 rok. Dowiesz się dużo ciekawych i unikatowych rzeczy naprawdę obowiązkowy.
Na ten przykład podam, że gdyby nie on nie powstał by "Obcy" i wiele innych dzieł nam znanych i kultowych.
Po "Diunie" Jodorowskyiego Hollywood zaczęła używać ekip które on zgromadził i myślę, że ogólnie artystów plastyków etc... przestali się tak panicznie bać w Hollywood.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones